36. Sayımız Çıktı!

03 Kasım 2021

TAKDİM

Kurtarılmak gailesiyle, bulunduğu enkaz altından seslenen bir depremzede gibi seslensek, sesimizi duyan olur mu?

Memleketin, nice cihetten, nasıl da emsalsiz bir ucubelik belirtmekte olduğunu göstermeye çalışsak, gören bulunur mu?

Bugün 29 Ekim… Yoğun şekilde paganizme maruz bırakılmış bir ahval ve kahır dolmuş bir sineyle kaydediyoruz:

15 Temmuz, Müslüman Anadolu halkının, İslam düşmanı Batı ve onun yerli işbirlikçilerine karşı kazandığı bir zaferdi. Ama kurabiye çocukluğunun devlet idare mekanizmasında bombe yapmış ürkekliği, gelinen nokta itibariyle Müslüman Anadolu halkını 15 Temmuz’un mağlubu gibi tescilledi. Aynı ürkeklik, 15 Temmuz gecesi tankları balkonlarından alkışlayarak selamlayanlara, o tankları yürütmemek için önüne yatanları galebe çaldırdı!

Ah o, çok çalışkan balkon çocukluğunun, çok fazla idare mevkii edinmesiyle tecessüm eden, öldürücü ürkeklik, ah!

Söyleyin, MHP, rejimin sağdaki muhafızı pozisyonuyla Ak Parti’ye, Cumhur İttifakı muskasıyla ve o ürkekliğin sevkiyle duhul ettirilmedi mi ve Ak Parti gitgide, rejimi ciğerlerine kadar savunucu bir pozisyona gene aynı ürkekliğin vesilesiyle tenzil olunmadı mı?

Ah, manzarası ucubelik belirten renklerle alude memleketim, ah!

Sen gel, bilmem kaç seçimden her defasında ve yalnız Müslüman Anadolu halkının desteğiyle tek başına iktidar olarak çık, yetmedi bunu gene Müslüman Anadolu halkının emsalsiz kahramanlığı ile 15 Temmuz zaferiyle taçlandır ama sonra kalkıp bahtının akıbetini, seni 2003’ten 2016’ya kadar ve de en çok Kemalist rejimin müdafaası namına tehdit edip durmuş yeni ortağının ellerine ver…

Cevap verin Allah aşkına, Türk siyaset aritmetiğinin gerçekliği açısından, şu dediğimizi hangi selim akıl sahibi inkâr edebilir:

- Bir sabah kalkıldığında Başkan Erdoğan’dan sıkılınsa, daha akşam olmadan onu siyasî bir iflasa sürükleyecek imkân, an itibariyle MHP liderinin avuçları içindedir!

Bu imkân kullanılır mı, kullanılmaz mı ayrı husus ama Başkan Erdoğan’ın artık, “MHP ne der acaba?” başlıklı bir müşkül kendisine refakat etmeden hiçbir meselede adım atamayacağı muhakkaktır!

Bu muhakkaklığın, muvaffakaten değil, Müslüman Anadolu halkı aleyhine asaleten ve mevzu mevzu, ilmik ilmik işletildiğini bizim gibi siz de görüyorsanız eğer, sizin kahır dolu sineniz de, size hayırlı olsun!

Mesaj ile sipariş vermek için tıklayınız>> 

Kitapyurdu üzerinden sipariş vermek için tıklayınız>>

Dergiler

Servet Turgut'un Kaleminden

© 2022 Seriyye Dergisi